Anritsu VectorStar
Opto-Electronic Network Analyzers
ME7848A

VectorStar opto-elektronik ağ analizörü (ONA) serisi, 110 GHz’e kadar 850, 1310, 1550 nm dalga boylarında çalışan O/E, E/O ve O/O cihazlarının belirlenmiş, izlenebilir ölçümlerini sağlar

  • Hızlı ve doğru opto-elektronik ölçümler — VectorStar ME7848A 200 serisi ONA, E/O ve O/E bileşenlerinin ve alt sistemlerinin hata düzeltmeli transfer fonksiyonu, grup gecikmesi ve geri dönüş kaybı ölçümlerini sağlar.
  • MN4765B O/E kalibrasyon modülü — O/E kalibrasyon modülü, sıcaklıktaki sapmayı ortadan kaldırabilen termal olarak stabilize edilmiş bir fotodiyot referans standart dedektörüdür. Fotodiyoda giden doğru ön gerilim dahili olarak korunur.
  • MN4775A E/O dönüştürücü — E/O dönüştürücü, tam otomatik bir bias kontrolörü ve ayarlanabilir veya sabit dalga boylu bir lazer kaynağı ile stabilize edilen bir lityum niobat (LiNbO3) modülatörü içerir. Mükemmel dönüştürücü kararlılığı, opto-elektronik DUT dedektörlerinin ve alıcılarının ölçümü sırasında özelliklerin tutarlı kalmasını sağlar.
  • Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) tarafından türetilen karakterizasyon — O/E kalibrasyon modülünün büyüklük ve faz karakterizasyonu, NIST tarafından karakterize edilen ve Anritsu Kalibrasyon Laboratuvarında tutulan birincil standart kullanılarak elde edilir.
  • Basitleştirilmiş kalibrasyon için dahili VNA de-embedding — Yerleşik uygulama menüleri, E/O, O/O ve O/E ölçümleri yapmak için gereken kurulum ve kalibrasyonlar boyunca kullanıcıya rehberlik eden talimatlar sağlar.
  • Mükemmel stabilite ve tekrarlanabilirlik — De-embedding ile tam 12 dönem kalibrasyonun kullanılması, VectorStar VNA kullanılarak opto-elektronik cihazların kararlı ve tekrarlanabilir ölçümleriyle sonuçlanır.
  • Modülerlik ve yükseltilebilirlik — VectorStar ME7848A ONA, uygun MN4775A E/O dönüştürücü ve MN4765B O/E kalibrasyon dedektörü eklenerek farklı bir dalga boyuna kolayca değiştirilebilir. VectorStar ME7838A 100 serisi, uygun MN4775A E/O dönüştürücü eklenerek 200 serisine yükseltilebilir.